Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Energiczny KUBUŚ-wesoły, pocieszny, towarzyski cukiereczek!
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Energiczny KUBUŚ-wesoły, pocieszny, towarzyski cukiereczek!

psy
w serwisie od:08 05 2016, 17:38
Metryczka:
urodzony: 2003
miasto:Katowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
o zwierzaku:
Kubuś to biedny psiak.
Do schroniska trafił tak przerażony, że na widok ludzi, ogromnej ilości bezdomnych psiaków wokół, biedy i samotności usiadł w kąciku swojego kojca i rozpaczliwie płakał.

Wył godzinami. Z rozpaczy? Z bólu? A może pękło mu serduszko?...
Kubuś niestety nie zna ludzkiej mowy. Gdyby znał, może opowiedziałby nam o swoim cierpieniu.

Pod opieką wolontariuszy i pracowników przekonał się, że w schronisku, choć biednie i smutno, lepiej jest jednak niż na ulicy, bądź z człowiekiem, który bije i krzyczy.

Dziś Kubuś wiernie czeka na swój szczęśliwy dzień, wciskając między kraty pyszczek - w deszcz, słońce i wiatr. Czeka... bo cóż innego mu zostało?

Samotność towarzyszy mu każdego dnia. Buda, miska, czekanie... i znów powrót do budy ciemną nocą.

Kubuś to niezwykle pozytywny psiak, wulkan prawdziwej, psiej energii - według wolontariuszki spokojnie zaopatrzyłby w energie spore miasteczko :) To łagodne psiątko, kochające spędzać czas u boku człowieka. Ze względu na olbrzymią żywiołowość psiaka szukamy mu domku bez małych dzieci, które w ferworze zabawy mógłby przewrócić. Jeśli jesteś osobą aktywną lubiącą sport i świeże powietrze to Kubuś jest dla Ciebie idealnym towarzyszem życia!

Kubuś nie powinien spędzić w schronisku życia. To niezwykle silny ale wciąż delikatny psychicznie promyczek, potrzebuje stabilizacji i bezpieczeństwa. Chętnie zamieszkałby w nowym domu ze spokojną suczką, która mogłaby wprowadzić go w rytm życia domowego, opowiedzieć co wolno, a czego nie.

Na smyczy radzi sobie coraz lepiej, bo to niezwykle mądry psina. Wie, że musi być grzecznym by znaleźć dom. Wie, że takie psiaki jak on - zwykłe czarne burki, nierzucające się w oczy, niezwykle rzadko znajdują domy.

Kubuś z pewnością wiele dobra od ludzi nie zaznał. Można to wyczytać z jego młodziutkich, ale bardzo mądrych psich oczu.

Podaruj Kubusiowi dom, nie potrzebuje wiele, cichy kącik, nawet między szafą, a stołem. Nie musi mieć misek ze złota i ogrodu z basenem. Twoim największym bogactwem jest przecież miłość i szacunek dla tego czterołapnego stworzonka.

Pomóż, ocal go od samotności i zapomnienia. Będzie wiernym przyjacielem, nigdy Cię nie opuści, nie zdradzi, nie porzuci. Nie jest człowiekiem - jego miłość jest bezinteresowna. On nie wie i nie rozumie, jak można przestać kochać.

Jest zaszczepiony i odrobaczony, czeka w przytulisku w Busku-Zdroju, ale nie martw się, że to nie jest miasto, w którym mieszkasz. Zastanów się, zadzwoń, a porozmawiamy o tym, jak dowieźć go do Ciebie. Wspólnymi siłami zawsze da się coś zorganizować.

Kubuś czeka na Ciebie.

668 332 546 po godzinie 17tej
najnowsze komentarze