Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Figa
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Figa

psy
w serwisie od:26 05 2013, 21:44
Metryczka:
urodzony: 2008
miasto:ok. Siewierza
klasyfikacja: » sznaucer (grupa FCI 2) » psy w typie pinczera i sznaucera » Sznaucer miniaturowy
płeć:samica
o zwierzaku:
Wielkość: miniaturowy
ID: 550
Imię: FIGA
Płeć: suczka
Wiek: 5 lat
Miasto: ok. Siewierza
Województwo: śląskie

Status: Szuka Domu! przebywa w Domu Tymczasowym.

Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Monika
Tel. 608 464 683
e-mail: malawaszka@gmail.com

Charakter:
Figa przyjechała do nas 18 stycznia z Przytuliska w Krobi. Spędziła tam około pół roku - niestety mimo starań i chęci wolontariuszy i opiekunów nie udało się przełamać jej lęków.
Jak tylko zobaczyłam jej zdjęcia postanowiłam, że muszę ją zabrać i pomóc, nie można marnować więcej życia tej młodej psinki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu opiekunki Przytuliska - Pani Longiny, udało się szybko zorganizować transport i Figusia zaczęła nowe życie.
Boi się wielu rzeczy, wielu rzeczy nie zna, z wieloma ma jakieś złe wspomnienia... na łopatce spora blizna... wolę chyba nie wiedzieć po czym.
Pomalutku pracujemy z Figusią, pokazujemy, że życie z ludźmi w domu nie boli, nie jest straszne, a nawet jest całkiem przyjemne.
Figa ma kilka lat, jest młoda, bardzo ciekawska - to jedna z cech sznaucera - ciekawość świata i ona bardzo nam pomaga pokonywać lęki :)
Figa w pierwszy dzień wybrała sobie na swój azyl przedsionek - jest otwarty na resztę domu, nie ma drzwi, widać z niego dużo - tam się położyła i wyglądało jakby bała się przekroczyć jakąś niewidzialną barierę, tydzień czasu zajęło żeby odważyła się pokonać ten lęk - pomogły smakołyki i piszczące zabawki, które bardzo Figę ekscytują i ciekawią - zabiera wszystkie do siebie na miejsce i się bawi.
Po tygodniu nastąpił przełom i Figa przeprowadziła się z przedsionka do pokoju, w którym spędzamy niemal cały dzień pracując i żyjąc po prostu - to ogromny sukces :)

22 kwietnia 2013
Figa już po sterylizacji, szczepieniu i gotowe sprawy zdrowotne. Sprawy psychiki - dużo do przodu, ale piętno jakie zostawił zły człowiek jest wyryte mocno i Figa potrzebuje domu wyjątkowego - nie nadaje się póki co do mieszkania w mieście - boi się smyczy, ciągle zdarza jej się przywierać do ziemi i trzeba jej wtedy pomóc i dodać odwagi.
W chwilach zapomnienia jest szalona - wulkan energii, fajnie byłoby jakby zamieszkała z drugim psem, z którym mogłaby się bawić co uwielbia - gonitwy i podgryzanie to jej żywioł. Drugi psiak nie powinien być dużo mniejszy od Figi bo jest nieostrożna i potrafi staranować w pędzie (u nas trafiło na połowę mniejszą Furię). Figa jest taką większa miniaturą - waży 9,8 kg.
Boi się jazdy samochodem, ale nie ma choroby lokomocyjnej.
Musi mieć sporo ruchu bo inaczej znudzona organizuje sobie czas w domu - szuka skarbów - kradnie skarpetki namiętnie :) i ogólnie jest złodziejaszkiem, od czasu do czasu zdarza jej się ukraść jakiś papier albo gąbkę i zniszczyć, za większe rzeczy się nie brała. Nie wiem jak byłoby gdyby zostawała na 8-10 godzin sama bo u nas tyle nie zostaje. Jest posłuszna jak wołam i wie już, że za przyjście dostanie smakołyk, ale zdarza się, że się wystraszy i wtedy może być problem ze złapaniem jej.

Jest dość dziwna - z jednej strony jest zazdrosna o inne psy i jak głaskam to pcha się, żeby ją też i zaczepia i cieszy się, zaczęła pakować się do łóżka do spania; z drugiej strony długie lata bez człowieka zostawiły ślad w postaci niezależności - większość psów na spacerach jak się im schowam biegną z powrotem i szukają - Figa popatrzyła, postała chwilę i uznała "jak Cię nie ma to trudno - dam radę" i pobiegła dalej w swoją stronę. Więcej jest jednak tych kontaktowych momentów i pracujemy nad ich utrwalaniem i rozwijaniem. Nigdy nie była niczego uczona więc jak na te 2 miesiące z nami jest postęp bardzo duży.

Szukamy dla Figi domu w spokojnej okolicy - nie da rady spacerować przy ulicach, w tłumie ludzi - ona kocha przestrzeń i takiego miejsca chcę dla niej - raczej dom z ogrodem bo. Najlepiej z innym zabawowym psiakiem podobnym wielkością, bo mniejsze potrafi stratować jak się rozbawi, a większych się boi, ale na pewno by się przyzwyczaiła i do większego psiego towarzysza.

Figa jest wysterylizowana, zachipowana, zaszczepiona.
Przebywa w domu tymczasowym w okolicach Siewierza
608 464 683
malawaszka@gmail.com

Sterylizacja/Kastracja: Tak

Inne:
Prosimy o pomoc w utrzymaniu Figi

Sznaucery w Potrzebie - Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - VIVA
ul. Kawęczynska 16 lok 42a
03-772 Warszawa
68 2030 0045 1110 0000 0255 8420
w tytule wpłaty: dla Figi
najnowsze komentarze