Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Makbet
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Makbet

psy
w serwisie od:11 05 2012, 18:18
opiekun
Metryczka:
urodzony: 2008
miasto:Katowice
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
o zwierzaku:
Akt I
Historia Makbeta, a dokładnie ta część którą znamy, zaczyna się 25.01.2012r. gdy Makbet trafia do schroniska, jako znajda z ulicy. Dostaje swój numer i trafia do boksu kwarantanny.
Jedyne zdjęcie z tego okresu przedstawia go przerażonego, skulonego, leżącego na betonie z ogromnym strachem w oczach. Na prawie 2 miesiące zapomniany przez wszystkich Makbet w milczeniu znosi własny ból i strach.
Akt II
Pod koniec marca Makbet zostaje wyciągnięty z kwarantanny. Jest potwornie wychudzonym psem, z licznymi odleżynami na całym ciele. Zostaje umieszczony w klatce kennelowej obok gabinetu weterynaryjnego - będzie wymagał opieki i dożywiania.
Akt III
Makbet zostaje przeniesiony do budy i trafia pod opiekę wolontariuszy, którzy decydują się spróbować i dać mu szansę. W ciągu kilku tygodni pies zmienia się nie do poznania. Przytył ale przede wszystkim odżył psychicznie- z wystraszonego, autystycznego psa nie został już żaden ślad. Makbet cieszy się całym sobą na widok każdego człowieka i czerpie wiele radości z wspólnych spacerów i kontaktów z człowiekiem.
Akt IV
Czeka na napisanie przez życie...
Makbet przez pięcio miesięczny okres pobytu w schronisku przeszedł niesamowitą metamorfozę i podbił nasze serca.
To pies w sile wieku, ma ok. 3-4 lat. Jest średniej wielkości, szczupłej budowy ciała.
Niezwykle przyjacielski w stosunku do człowieka, chociaż czasami potrzebuje czasu by komuś zaufać. Na spacerach ułożony, spokojny, ładnie chodzący na smyczy. Reaguje na słowa "idziemy" i "czekaj". Szybko się adaptuje do nowych warunków i nowych miejsc.
Jest łagodny w stosunku do ludzi i innych psów.
Czeka na kochający, odpowiedzialny dom, który zapewni mu spokój i poczucie bezpieczeństwa. Ponieważ Makbet jest psem wylęknionym i źle reagującym na gwałtowne ruchy szukamy mu dom bez dzieci. Może zamieszkać z innym psem.
Przed adopcją zostanie wykastrowany.
Warunkiem adopcji jest odbycie wizyty przed i po adopcyjnej oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
Istnieje możliwość spotkania się i zabrania Makbeta na spacer by lepiej go poznać.
Kontakt:
Justyna 783 700 518 justus08@wp.pl
najnowsze komentarze