Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Nefi
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Nefi

psy
w serwisie od:26 05 2013, 18:43
Metryczka:
urodzony: 2006
miasto:Warszawa
klasyfikacja: » sznaucer (grupa FCI 2) » psy w typie pinczera i sznaucera » Sznaucer miniaturowy
płeć:samica
o zwierzaku:
Wielkość: miniaturowy
ID: 540
Imię: NEFI
Płeć: suczka
Wiek: 7 lat
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Status: Szuka Domu!

Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
nn
Tel. 604942122
e-mail: jhaintze@gmail.com

Charakter:
Pomóżmy Nefi znaleźć nową Rodzinę, gdzie nie będzie obciążeniem i gdzie będzie mogła spędzić resztę życia:

"Nefi ma 7 lat i jest z nami od początku. Jest córką suczki, która mieszka u taty mojego męża.
To cudowna psina, która kocha swoich państwa miłością absolutną i bezwarunkową. Ma spory temperament i uwielbia się bawić. Dopisuje jej zdrowie i kondycja. Rok temu została wysterylizowana. Nie ma skłonności do niszczenia sprzętów domowych ani butów, dobrze znosi podróże.
Jednocześnie zawsze była nieco problematycznym pieskiem, a ostatnio stała się dla nas zbyt dużym obciążeniem. Głównie ze względu na to, że jest agresywna w stosunku do naszej półtorarocznej córki. Rzuciła się na nią kilka razy i nic nie wskazuje na to, żeby miała zmienić swoje podejście. Boimy się konfrontacji, dlatego gdy dziecko jest z nami, pies siedzi zamknięty w specjalnej budzie... a to nie jest idealne rozwiązanie, ani dla niego, ani dla nas. Dlatego uznaliśmy, że najlepiej będzie znaleźć jej nowy dom i nową rodzinę (koniecznie bez małych dzieci, w stosunku do których zawsze była nieufna i agresywna).
Musimy to zrobić także dlatego, że nie możemy jej zostawiać samej w mieszkaniu, bo szczeka. Sąsiedzi skarżą się, że słychać ją nawet 3 piętra wyżej. I nie chcą słuchać, że pies jest w trakcie terapii behawioralnej i przy odrobinie cierpliwości nauczy się zostawać sam. Od kiedy oboje pracujemy i spędzamy większość dnia poza domem, konieczność wożenia ze sobą wszędzie psa stała się prawdziwą męczarnią dla wszystkich.
Idealnie by było, gdyby nowa rodzina Nefi mieszkała w domu, nie w mieszkaniu. Nie będzie wtedy problemu z narzekającymi na hałas sąsiadami i może uda się zapanować nad lękiem przed samotnością, na który cierpi nasz pies.
Dodam, że wszystkie wymienione problemy konsultowaliśmy z behawiorystką i weterynarzem. Potwierdzili, że da się je rozwiązać, ale niestety nie w naszych warunkach i nie przy naszym trybie życia. Potrzeba na to czasu i cierpliwości oraz sprzyjającego pracy z psem otoczenia."

Warszawa
tel. 604942122
jhaintze@gmail.com

Sterylizacja/Kastracja: Tak
najnowsze komentarze