Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Piękny ZIOMEK powoli tracie wiarę, ż ktoś go przygarnie...
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Piękny ZIOMEK powoli tracie wiarę, ż ktoś go przygarnie...

psy
w serwisie od:07 06 2016, 11:20
Metryczka:
urodzony: 2010
miasto:Wrocław
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
o zwierzaku:
Zakratowany psi świat to jedyne co na co dzień ogląda nasz Ziomek. Już dobrych kilka lat czeka na ratunek, który nie nadchodzi.

W ciasnym, betonowym kojcu jest jedynie zimna, dziurawa buda, miska i garnek. Ziomek tak naprawdę nie ma nic... Nie ma ciepłego kocyka, pięknej obróżki, ulubionej zabawki... Całymi dniami przesiaduje w kąciku kojca czekając na przechodzących obok ludzi. Wtedy podbiega do kraty i rozpaczliwie próbuje zwrócić na siebie uwagę. Wciska nosek między pręty kraty i cicho popiskuje. A nuż ktoś go zauważy?

Bardzo ciężko jest mu żyć w schronisku. Jest tu tylko numerem, jednym z wielu. Rzadko ma okazję rozprostować łapki bo mało kto zagląda do psiego więzienia. Ludzie udają że nie wiedzą o istnieniu tego miejsca - tak jest łatwiej zasiąść do sutej kolacji i dobrego filmu...

Pomyślmy czasem o tych, którzy są zdani na naszą opiekę, na naszą wrażliwość...

Ziomek jest fantastycznym psiakiem, orientacyjnie urodził się w 2009/10 roku - to wciąż młody i pełen energii psiak. W schronisku jedynie zamyka się w sobie. Nie ma tu dla kogo żyć... Troskliwa ręka wolontariusza jest dzielona na 120 takich jak on psich sierotek. Nie ma tu ciepłych ramion w które można się skryć w złą godzinę... Na spacerach zamiast cieszyć się wolnością i trawką pod łapkami, Ziomuś tuli się i rozdaje wszystkim soczyste buziaki. Człowiekowi oddałby wszystko - samego siebie...

Ten uroczy psiak z pewnością szybko przystosuje się do życia w domu. Jest średniej wielkości, może ważyć do 25kg, ma przepiękną rudawo białą sierść i urocze, bursztynowe oczka.

Podaruj naszemu Ziomkowi miłość jakiej w życiu swoim nie zaznał. Został porzucony mimo, że kochał, że był wierny. Nie rozumie dlaczego musi cierpieć za niewinność.

Pamiętaj o tym, że dla Ziomka dom, drewniana podłoga, miękka kanapa to nowość. Obce miejsce, obcy ludzie wokół sprawią, że przez pierwsze dni psiak może czuć się niepewnie. Daj mu czas by uwierzył w to, że nic mu nie grozi, że jest bezpieczny... Czy tak ciężko to zrozumieć...?

Mieszka w przytulisku w Busku-Zdroju, ale prosimy, nie rezygnuj z jego adopcji tylko dlatego, że mieszkasz daleko. Zadzwoń mimo wszystko, a razem zastanowimy się jak dowieźć go do Ciebie. To tylko kilometry...

Porozmawiaj z bliskimi, pomyśl - może między szafką a stołem znajdzie się miejsce dla psiego bezdomnego aniołka w potrzebie?

Czekamy na Twój telefon : 668 332 546 (w godzinach 17-21)
najnowsze komentarze