Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Piękny, puchaty pies Juras pilnie potrzebuje pomocy
podaj łapę

(1)

oceń zwierzaka
(5.00)

Piękny, puchaty pies Juras pilnie potrzebuje pomocy

psy
w serwisie od:26 10 2009, 18:58
właściciel terra
Metryczka:
urodzony: 2001
miasto:Warszawa
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
o zwierzaku:
Juras w Azylu pod Psim Aniołem jest od dawna.
Nie pamiętam jak długo... Zwraca na siebie uwagę oryginalną urodą, jednak nikogo nie zainteresował na tyle, by wziąć go do domu. Pokochać... Dlatego Jurasowi życie mija za kratami. W jednym, ciasnym boksie, tym samym od zawsze. Najczęściej siedzi przed budą i obserwuje, jednak widok ma tylko na krzaki, wiele nie zobaczy... Bardzo dużo śpi, ma już swoje lata a ostatnio jest to bardziej zauważalne- zrobił się powolny, już nie reaguje tak żywiołowo na widok smyczy. Ale nadal jest to jego jedyna rozrywka i za bramą Azylu zmienia się nie do poznania.
To długowłosy, bardzo kudłaty pies. Juras jest obcięty na krótko i wygląda ślicznie. Jak misio.

Niektórzy boją mu się przypiąć smycz, bo on na widok smyczy zaczyna szczekać i wygląda jakby chciał zjeść- ale to tylko radość.

Juras to indywidualista- podejrzewamy, że miał kiedyś dom u starszej, samotnej osoby. Miewa swoje humory, bywa uparty. Lubi się bawić- radośnie biegnie po rzuconą mu piłkę i zanosi do swojej budy. Dlatego ma tam cały zestaw zabawek Szczególnie upodobał sobie te piszczące.
I właśnie kolejny raz, zawalił się świat Jurasa. Oto dostał wyrok: jest nieuleczalnie chory, ma raka żuchwy z przerzutami do mózgu.
Zostało mu mało czasu, miesiące może tygodnie. On nie może odejść w schronisku nie kochany. Szukamy domu, szukamy domu tymczasowego, gdzie ten skrzywdzony przez człowieka i los pies będzie mógł odejść z ręką kochającego człowieka na swojej głowie.
Czy znajdzie się ktoś, kto pomoże Jurasowi przejść ten ostatni kawałek ziemskiej drogi?
Pies jest wykastrowany i zaszczepiony
Przebywa w Azylu Psi Anioł w Warszawie
Kontakt:
501 258 303
azyl@psianiol.org.pl
najnowsze komentarze