Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » użytkownicy  » edos
podaj łapę

(0)

oceń użytkownika
(5.00)

edos

w serwisie od:21 04 2017, 19:18
miasto:Warszawa
o mnie:
Nie lubię zbyt dużo pisać na swój temat. Jednak wiem, że jest to najchętniej czytany temat na większości for i blogów w sieci. Nie jestem jednak celebrytą i nie chcę być. Nie będę robił z siebie małpy aby tylko zwiększyć oglądalność u publiczności, której większą część stanowią gimnazjaliści. Zresztą mój znajomy twierdzi lubi rozmawiać o bankowości i twierdzi, że w PKO BP jest najgorzej! mają stosunkowo wysokie opłaty i ogólnie to taki bank jeszcze z dawnych czasów. Moim zdaniem to trochę zafałszowany obraz. Nie jest to co prawda poziom mbanku albo ING ale różnie bywa. Jedyne, co jest na plus i dobre to to, że mają dobre podejście do swoich obecnych, czyli starych klientów. Ale ogólnie jak ktoś szuka tanich rozwiązań to nie polecam konta osobistego w PKO. Dla młodych polecam NEST Bank oraz równie nowoczesny T-mobile i znany wielu mBank. Mi już kolejny raz mój stary i skostniały bank podniósł opłatę za debetową kartę. Mało mu chyba jeszcze było, bo jeszcze teraz zwiększył próg rozliczanych w PLN minimalnych transakcji gotówkowych w danym miesiącu. Z tego, co się zorientowałem sytuacja nie jest wyjątkowa. Gdyż już praktycznie wszystkie banki w Polsce ostatnio podnoszą opłaty za karty. Interesuje mnie jeszcze co sądzicie o mBanku? W mediach internetowych i tradycyjnych dość o nim głośno i nie ma opłat w ogóle. Wiem ze to brzmi pięknie. Przynajmniej za takie standardowe czynności jak konto, bankomaty i wpłatomat nie są naliczane prowizje. Pytanie tylko do forumowiczów czy to jest pewny bank, czy taki nie wiadomo skąd się wziął? Ma któraś z Was tam konto może. To jest normalny bank, wziął się chyba ze znanej już grupy mBanku. Więc w praktyce możesz spokojnie zakładać w nim konto, choć sam polecam bardziej posiadający lepsze oponie mbank a dokładniej jego ekonto.
Tymczasem, jeśli masz konto i kartę w BZWBK 30 to musisz uważać na warunki bezpłatności. Jeśli w miesiącu zrobisz, co najmniej przewidziane 5 zapłat kartą debetową, zwaną potocznie również płatniczą za obojętnie, jaką kwotę. Gdy warunki zostaną spełnione to wtedy płacisz za kartę tylko 1 zł miesięcznie. Czyli może to być rachunek za prawdziwe 0 zł. Zresztą to chyba nie jest aż tak dużo? Wiele osób nie chce zmieniać swojego starego banku i numeru konta bo to by mi zajęło bardzo dużo czasu, tyle formalności. Tymczasem to szybko się załatwia również w przypadku opisywanego już tutaj mBanku. w starym koncie podajesz numer nowego i przeleją kase kiedy zamkną albo wcześniej sama przelejesz, okres wypowiedzenia max 30 dni i potem masz zamknięte stare konto i kartę. Wiec korzystasz już tylko z nowego typu internetowego konta, a numer do wpłat już podany masz ten nowy i podajesz go potem tam gdzie mają wpłacić kasę np w pracy. Dla świadomego klienta ekonta to żaden problem, od kolejnego miesiąca będą wpłacać na nowy numer konta Twoją wypłatę. Jednak mbank opinie ekonta oraz brak opłat za rachunek to potwierdza. Im to bez znaczenia, wszystkie formalności, jak się chce to można ogarnąć w kilkanaście minut.
Mam w mbanku słynne ekono już długi czas i nie narzekam, chociaż obecnie to nawet nie wiem jak wyglądają oferty innych banków by porównać. No może trochę śledzę opinie o ekoncie. Tymczasem drogi czytelniku, jeśli nie znasz ofert innych banków. Zarówno zagranicznych, jak też działających w Polsce. To nie wiesz, na co możesz narzekać w swoim banku i nie masz opcji porównania.
Takie mamy już czasy, że otwierasz nowe konto, szybko masz numer do wpłat kasy plus przez internet id i hasło. W starym koncie w dotychczasowym banku podajesz numer nowego i przeleją kasę kiedy zamkną albo wcześniej sama przelejesz. Pojawia się też pytanie o okres wypowiedzenia a ten wynosi max 30 dni i potem masz zamknięte stare konto i kartę. Korzystasz potem elektronicznie już tylko z nowego konta, a numer do wpłat na rachunek masz ten nowy i podajesz go tam gdzie mają wpłacić kasę np w pracy, to żaden problem. Na szczęście jest informacja o tym, że od kolejnego miesiąca będą wpłacać na nowy numer konta, im to bez znaczenia. Zresztą mamy 21 wiek i w mBanku dla ekonta wszystkie formalności, jak się chce to można załatwić przez Internet elektronicznie. Nawet założyć konto przez net.
Jeśli nie znasz ofert innych banków krajowych i ich kont osobistych, to nie wiesz, na co możesz narzekać w swoim banku i nie masz opcji porównania. Zresztą dziwi mnie ta obrona przestarzałego PKO, banku, który jest tam skostniały i ma niekorzystny cennik, czyli tabelę opłat. Niektóre instytucje takie jak mBank opinie ze strony klientów posiadają bardzo dobre. Tego banku bronią chyba pracownicy albo ludzie idą do tego banku bezmyślnie, a potem mówią, że banki są drogie bez dodania, że taki bank sami wybrali. Miałem kiedyś konto w boś banku, ale jest drogi, za wszystko trzeba płacić. Podobnie pko bp to dobry bank dla emerytów. Zgadzam się, że mBank od dość dawna jest dynamiczny i chyba najlepiej na tym tle wypada. Uważam od dawna i świadomie, że jest dobrym, polskim bankiem. Mam w nim parę produktów i jestem zadowolony. Czyli ten bank jest najlepszy, bo mam tam konto, to sprawdzona argumentacja. Niedawno jedna starsza pani powiedział mi. Uważam, że pko bp jest dobrym, polskim bankiem ale opisywany wyżej mBank lepszym. Mam w nim parę produktów i jestem zadowolony. Zarówno pod względem jakości obsługi, jak również warunków dla ekonta osobistego.
zwierzaki użytkownika