Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » użytkownicy  » mews
fot. mews
Mój opis
podaj łapę

(0)

oceń użytkownika
(5.00)

mews

w serwisie od:30 01 2017, 21:23
miasto:Wrocław
o mnie:
Przyznam, że od pewnego czasu bardziej interesuje mnie ochrona zagrożonych gatunków zwierząt, niż te domowe. Zwłaszcza, kiedy widzę jak obce gatunki inwazyjne pustoszą miejscową florę i faunę różnych krajów.
Przez wiele lat w Polsce funkcjonowało w praktyce tylko kilka banków. Były wśród nich PKO BP, Pekao S.A. i spółdzielcze. Teraz oferta sektora finansowego jest w porównaniu z tamtym okresem bardziej szeroka. Łatwiej jest znaleźć produkty, które mogą spełnić oczekiwania klienta. Mieliśmy już okres, w którym wiele rachunków osobistych w bankach było całkowicie darmowych. Trochę nas to rozleniwiło i przyzwyczaiło do wygód, po okresie, w którym większość kont bankowych była płatna.

Moim zdaniem konto millennium opinie na temat warunków prowadzenia ma odpowiednio wysokie. Jak widać historia lubi się powtarzać i znów zatoczyła koło. Obecnie tylko nieliczne banki mają w ofertach konta osobiste, które są bezpłatne bezwarunkowo. Dominują takie rachunki, w których opłat można uniknąć po spełnieniu określonych warunków. Są jednak w mniejszości również konta, dla których nie można uniknąć prowizji. Niewielkie opłaty miesięczne za prowadzenie są pobierane. Jednak zwykle nie przekraczają wysokości kilku złotych. Wystarczy jednak poszukać bardziej aktywnie w internecie. Na blogach i forach specjalistycznych łatwo znajdziesz opinie klientów o wielu bankach i prowadzonych przez nie kontach. Zamieszczone opisy pozwalają dokładnie prześwietlić tabelę opłat i wskazać te, których można w prosty sposób uniknąć. Zwykle takimi warunkami są przelewy wynagrodzenia na rachunek albo dokonywanie transakcji kartą. Oczywiście nie na dowolne kwoty, ale w wysokości podanej przez bank. W innych instytucjach mogą to być przykładowo limity ilościowe. Do niedawna taki warunek funkcjonował w Banku BPH. Wystarczyły 4 transakcje kartą miesięcznie, aby nie ponosić opłat z tego tytułu. Co ważne nie było określonej kwoty minimalnej, więc płatności mogły dotyczyć dowolnych sum pieniędzy. Wliczały się również dokonywane zbliżeniowo w terminalach płatniczych. Niestety po przejęciu BPH przez Alior Bank zrobiło się nieco gorzej. Przekształcono konta na ich odpowiedniki funkcjonujące w Aliorze. Jak widać konsolidacja w sektorze zwykle nie jest zbyt korzystna dla klientów. Tym bardziej w branży bankowej wyraźnie zmniejszyła poziom konkurencyjności. Do poziomu nie obserwowanego od wielu lat. Lekarstwem na to moim zdaniem może być pojawienie się nowych banków na polskim rynku. Takich, które zechcą aktywnie zawalczyć ofertą o nowego klienta. Zaoferują szereg darmowych rozwiązań. Takich jak bezpłatne konto osobiste, sieć bankomatów i kartę do konta bez warunków płatności, co miesięcznych.

Niestety zbudowanie nowego banku od zera oznacza w dzisiejszych czasach konieczność wyłożenia kilkuset milionów złotych na start. Co staje się zaporową kwotą dla instytucji finansowych, które chciały by wejść na rynek. Nadzieja w zagranicznych instytucjach bankowych, które zechcą wejść do Polski. Duża grupa finansowa może mieć wystarczające zaplecze kapitałowe na ten cel. Wprowadzając swoją markę na nasz rynek albo tworząc nową. Taki bodziec mógłby skłonić część banków do poprawienia konkurencyjności oferty. Zaś politykom przypomnieć, że za ich decyzje zapłacimy ostatecznie i tak my wszyscy. Nie mniej jednak zawsze warto być aktywnym i samodzielnie wyszukać w sieci opinie o danym banku albo rzetelną recenzję konta.
zwierzaki użytkownika