Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » koty  » IZYDOR

IZYDOR

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:03 08 2013, 19:35
data ważności:02 09 2013
zamieszczający ogłoszenie: Katowickie schronisko dla zwierząt
Dane zwierzaka:
urodzony: 2001
miasto:kATOWICE
klasyfikacja: » koty » inne (poza klasyfikacją FIFe) » mieszaniec (poza klasyfikacją FIFe)
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Oddam barometr. Koci.

Mogłabym napisać: kot dla konesera. Lub: oddam wyjątkowego kota. Albo cokolwiek innego co zwróci Twoją uwagę.
Bo kota oddaję niezwyczajnego. Niewidomego.
Izydor jest pod opieką Fundacji Przystanek Schronisko. Od lutego przebywa w domu tymczasowym, gdzie dochodził do siebie po licznych operacjach i zabiegach. Jego przeszłość to tajemnica, z gatunku tych, o których lepiej nie wiedzieć. Starszy, niewidomy kot, który żył na ulicy. Tułał się przez wiele zim. Odbył wiele walk, po których zostały blizny i poszarpane uszy. To kot z ogromnym doświadczeniem i całkowicie nietuzinkowy. Oraz niemłody.

Izydor to koci staruszek, ma ok. 10-13 lat. Obecnie stan jego zdrowia jest zadawalający. Wiedzie sobie powolne życie, lubi spać, jeść i uwielbia święty spokój. Już przywykł, że jest dobrze i bezpiecznie. Bo na początku naszej znajomości, kiedy podtykałam mu pod pyszczek miseczkę z jedzeniem, zawsze odwracał główkę w moją stronę z niewypowiedzianym pytaniem: Jedzonko? Całe dla mnie? Naprawdę?

Zatem pokrótce: Izydor wybredny spożywczo nie jest. Żyje trochę na wyciągnięcie ręki –asystuje przy różnych czynnościach. Lubi hałas kuchennej krzątaniny, a że jest nowoczesnym staruszkiem, prawidłowo reaguje na brzdęk kuchenki mikrofalowej. Czeka koło własnej miseczki. Staruszek jest wykastrowany, ma usunięte ząbki (zostały wyłącznie kły). W tej chwili nie bierze żadnych leków, jednakowoż, jako ze już staruszkiem jest, za czas jakiś może będzie taka konieczność. Jest odrobaczony (ale ten zabieg trzeba powtarzać regularnie). Nie jest zaszczepiony - po konsultacji z wieloma weterynarzami doszliśmy do wniosku, że jest to bezcelowe z uwagi na wiek Izydora.

Szukamy spokojnego domu. Wymagań wyjątkowych nie mam: poza jednym. Chcę, by ktoś Izydora pokochał. I zadbał o niego z miłością. Nie należy się bać faktu, iż Dorek nie widzi. Radzi sobie normalnie, ma wyjątkowo czuły słuch i węch, rekompensując tym sobie brak innego zmysłu. No fakt – nie skacze po meblach jak trzymiesięczny drobiazg z ADHD. Raczej przemieszcza się dostojnie. Jest nieco płochliwy – nie lubi dotyku znienacka, zwłaszcza od tyłu. Nie lubi brania na ręce. Wtedy nie panuje nad sytuacją i wpada w panikę. Zapewne kilka tygodni zajmie mu poznanie nowego miejsca i nowych opiekunów.

Ponieważ Izydor ma wirtualnych opiekunów, zatem dostanie od nas, Fundacji, wyprawkę z jedzeniem na co najmniej dwa miesiące.

Odpowiem na wszystkie Wasze pytania, ale chcę podkreślić, iż nie szukam domu dla Izydora za wszelką cenę. Szukam mu domu, w którym będzie kochany i stanie się członkiem rodziny, z szacunkiem należnym seniorowi. Kociemu seniorowi.
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:668-311-045
mailem:LESGUARTES@INTERIA.PL
informacje dodatkowe:
odrobaczony
wysterylizowany