Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Cygan - od pięciu lat tkwi w ciszy i zapomnieniu

Cygan - od pięciu lat tkwi w ciszy i zapomnieniu

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:20 04 2019, 22:55
data ważności:20 05 2019
zamieszczający ogłoszenie: labradory.info
Dane zwierzaka:
urodzony: 2006
miasto:Łódź
klasyfikacja: » owczarek (grupa FCI 1) » owczarki » Owczarek niemiecki
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Dla Cygana świat zawalił się w grudniu 2013 roku, gdy krótko przed Bożym Narodzeniem utracił swój dom i po śmierci Pana trafił do schroniska.
Cygan przybył do nas zadbany, ale bardzo nieufny i przerażony tym, co się stało. Urodzony ok. 2006r. Ma problemy ze wzrokiem, słabo widzi, co potęgowało tylko zagubienie i dezorientację. Czuł i słyszał stres, hałas, pełną cierpienia i beznadziei atmosferę schroniska, ale nie wiedział, gdzie i dlaczego trafił. Nie jest psem otwartym, nie ma silnego charakteru. Prawdopodobnie był bardzo zżyty ze swoim Panem, który był dla niego całym światem, nie wie więc jak zareagować, gdy ten świat tak bardzo się zmienił. Z przerażeniem obserwowaliśmy depresję i zagubienie psa. Śmierć opiekuna i schronisko odebrały mu siły życiowe, pozostał cień dawnej dumy i dostojeństwa.
Długo trwało, zanim opiekunowie i wolontariusze zyskali zaufanie Cygana. Teraz psiak, nawet źle widząc, doskonale rozpoznaje pozostałymi zmysłami i sercem osoby, które zajmują się nim, bardzo cieszy się na ich widok, serdecznie wita, prosi o głaski, smakołyki, spacer, jest posłuszny i radosny. Ale wobec osób nieznanych jest trochę nieufny. Brak wszystkich zmysłów, niepełne postrzeganie powodują lękliwość i niepewność. Potrzebuje opiekuna, który cierpliwie i konsekwentnie da mu czas na poznanie siebie i nowego domu, któremu zaufa, przy którym wyluzuje się i zyska poczucie bezpieczeństwa.
Zdajemy sobie sprawę, że Cygan ma minimalne szanse na adopcję, nie zwraca niczyjej uwagi, przegrywa z olbrzymią konkurencją młodszych psów.
To psiak dla opiekuna doświadczonego w pracy ze słabowidzącymi i lękliwymi psami, raczej samotnej osoby czy pary osób w średnim wieku, nie do rodziny z dziećmi.
Czy znajdzie się ktoś, kto zechce przywrócić niełatwemu i niemłodemu Cyganowi utracone szczęście i pozwoli mu odejść przy swoim boku?
To chyba raczej pytanie retoryczne...
My, którzy zajmujemy się Cyganem bardzo go kochamy. Cieszy nas zaufanie i przywiązanie, jakim nas obdarza. Wiemy, że w pierwszej chwili nie zachwyci obcych osób przymilnością czy otwartością, ale gdy już zaufa, jego miłość i oddanie będzie ogromne. Samotne psie serce Cygana tęskni za nowym opiekunem, tylko dla niego i do końca życia.
Więcej informacji o psie chętnie udzielą wolontariusze:
Ania 505 105 026
Kasia 503 652 679
Schronisko dla Zwierząt w Łodzi
ul. Marmurowa 4
91-610 Łódź
42 656-78-42
schronisko.biuro@o2.pl
http://labradory.info/viewtopic.php?p=1090581
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:Ania 505 105 026
oraz pod numerem:Kasia 503 652 679
mailem:schronisko.biuro@o2.pl
informacje dodatkowe: