Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Elvis

Elvis

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:26 04 2013, 17:14
data ważności:25 06 2013
zamieszczający ogłoszenie: Fundacja Kastor
Dane zwierzaka:
urodzony: 4 2011
miasto:Kraków
klasyfikacja: » labrador (grupa FCI 8) » płochacze » Cocker spaniel angielski
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Złoty spaniel Elvis szuka konesera rasy!

Elvis jest pięknym, ok. 2-letnim cocker spanielem. Historia tego psiaka była bardzo smutna, po tym jak z miękkiego łóżka i bezkarnego domu trafił do okrutnego schroniska w środku mroźnej zimy.

Na szczęście pewnego mroźnego lutowego dnia 2012 wolontariuszka zauważyła to przerażone psie dziecko za zimnymi kratami kojca pełnego podobnych nieszczęść... Elvisek dostał swoją szansę, ale szybko po wyjściu ze schroniska i przybyciu do domu tymczasowego pokazał różki. W parze z anielskim wyglądem szedł diabelski charakterek i fatalne błędy wychowawcze z poprzedniego domu, który zwyczajnie się go pozbył, kiedy pies przestał być słodkim szczeniakiem. Tym sposobem 22 lutego 2012 Elvis trafił na profesjonalne szkolenie. Wielomiesięczne szkolenie przyniosło oczekiwane efekty, psiak zresztą szybko się uczył, wiemy czego sié po nim mozna spodziewac i jakiego domu potrzebuje.

Dziś Elvis to już nie jest ten rozpuszczony i zbuntowany panicz, którego poznaliśmy w lutym. Teraz jest już stonowanym, posłusznym psem, który potrafi przychodzić na zawołanie, zna podstawowe komendy, grzecznie jeździ w samochodzie i przede wszystkim nie atakuje bez ostrzeżenia, tak jak to robił na początku, a odchodzi na bok i daje znać, że ma dosyć np. zabaw, czy głaskania. Przyszły opiekun, najlepiej mézczyzna, musi umieć odczytać te sygnały wysyłane przez psa.

Żeby nie zaprzepaścić całej pracy włożonej podczas wielomiesięcznego szkolenia w psa, szukamy mu domu który będzie kontynuować zasady wdrożone podczas szkolenia - są one już dobrze znane psu oraz respektowane przez niego, więc trzeba je stosować, żeby nie zepsuć psiaka, który w przeszłosci wykazywał tendencje do dominacji. Psiak wymaga zrównoważonego, spokojnego i konsekwentnego opiekuna, bez małych dzieci i bez psów i kotów. Z naszej strony zapewniamy pomoc w kontynuacji szkolenia i utrwalania zasad posłuszeństwa.

Elvis jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany.

Jeśli masz więcej pytań skontaktuj się z nami (nie odpowiadamy na SMS-y). Psiaka wydamy do adopcji tylko i wyłącznie do odpowiedzialnych opiekunów. Adopcja możliwa pod warunkiem wyrażenia zgody na wizyty przed i po-adopcyjne oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

album:
https://picasaweb.google.com/117537880231945609760/ElvisVelTolekZOlkusza#
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:534 667 299
oraz pod numerem:534 667 290
mailem:info@fundacjakastor.org
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany