Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » Nala

Nala

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:23 02 2013, 12:26
data ważności:25 03 2013
zamieszczający ogłoszenie: IzaJ
Dane zwierzaka:
urodzony: 2008
miasto:Katowice
klasyfikacja: » sznaucer (grupa FCI 2) » molosowate » Bokser
płeć:samica
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
Nala trafiła do schroniska z interwencji. Została zabrana (z meliny) właścicielowi przez straż miejską z powodu skrajnego zagłodzenia i zaniedbania.
Żebra i kręgosłup było widać gołym okiem. Sunia ma pełno guzów w okolicy sutków i niedowład tylnej łapy.
Ze względu na jej zły stan ciężko ocenić wiek. Zęby ma starte. Na pewno ma nie więcej niż 5 lat.
Nala, jest domową psiną, nie załatwia się w domu, grzecznie czeka na wyjście na dwór i tam od razu się załatwia. Bez problemu zostaje sama w domu wtedy też nie brudzi, nie niszczy, nie wyje, ani nie szczeka. Nie boi się jeździć samochodem, siedzi grzecznie z tyłu.
W domu jest spokojna, po jedzeniu od razu śpi, bardzo domaga się pieszczot, całymi dniami mogłaby się tulić. W stosunku do ludzi jest całkiem łagodna, na spacerze obcych mija bez problemu, jest przyjazna, straszna przylepa ale jak powie się "Nala nie wolno" reaguje i przerywa to co właśnie robi. Przy karmieniu wkładam jej rękę do miski, dotykam jej po pysku, oczywiście delikatnie i ostrożnie ale i tak nie zwraca na to uwagi.
Bardzo lubi bawić się w "przeciąganie liny"- najchętniej smyczą. Warczy przy tym i pomrukuje, ale to tylko zabawa. Jednak lepiej żeby bawiła się tak z dorosłym, nie z dzieckiem bo jest bardzo silna i nie z psem bo nie lubi się dzielić zabawkami.
Z psami i sukami na spacerach dogaduje się bez problemu, nie jest dominująca ani agresywna, nie szczeka na nie, ani nie warczy.
Nala bardzo źle chodzi, pociąga łapy za sobą i często je krzyżuje. Sprawia jej to też ogromny kłopot w chodzeniu po śliskiej powierzchni. Oprócz bardzo zniszczonych stawów biodrowych, które wymagają suplementów, gdyż są w opłakanym stanie, lekarze są pewni problemu neurologicznego. Podejrzewają, iż ucisk, który występuje w części końskiego ogona, powoduje tak złe i bardzo niespójne chodzenie. W związku z tym potrzebny będzie rezonans, który potwierdzi bądź wykluczy problem. Jeżeli potwierdzi się, co mówi doktor, Nala powinna przejść kolejną operację, która umożliwi jej normalne chodzenie. Oczywiście można leczyć farmakologicznie, jednak to tylko nieco złagodzi objawy.

Stan psychiczny Nalci jest rewelacyjny. Nala kocha cały świat!

kontakt do adopcji:
Basia tel. 723 186 706 lub 501 067 173
mail:b.felux@wp.pl

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przed/poadopcyjną i podpisanie umowy adopcyjnej.
Wejdź na stronę www.fundacja-bokserywpotrzebie.pl
Zobacz jak wiele już zrobiliśmy dla bokserów. Psów, które porzucone umierają z tęsknoty.
Jesteśmy zarejestrowaną Fundacją - KRS 0000288972
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:723 186 706
informacje dodatkowe: