Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » ogłoszenia  » oddam zwierzaka do adopcji  » psy  » staffik Taj czeka na dom

staffik Taj czeka na dom

oddam zwierzaka do adopcji
data zamieszczenia:13 08 2014, 04:07
data ważności:12 09 2014
zamieszczający ogłoszenie: -
Dane zwierzaka:
urodzony: 2011
miasto:Warszawa
klasyfikacja: » terrier (grupa FCI 3) » teriery typu bull » Staffordshire Bull Terrier
płeć:samiec
wypromuj na Facebooku:
Treść ogłoszenia:
TAJ to ok. 3 letni pies w typie staffika (staffordshire bull terrier). W grudniu 2013r. został zabrany w drodze interwencji z opuszczonej posesji pod Warszawą, był pogryziony. Kilka miesięcy spędził w lecznicy mieszkając w klatce, czekając aż gmina ustali prawowitego właściciela, bezskutecznie.
Psiak został przekazany do Fundacji AST, ponieważ groziło mu schronisko. Status prawny psa jest uregulowany i Taj może trafić do adopcji.
Taj obecnie przebywa w Warszawie i dał się poznać jako bardzo żywiołowy i temperamentny staffik.
Musiał dużo przejść w życiu, bo nieco odbiera od typowego przedstawiciela tej rasy. Normalny staffik kocha ludzi bardziej niż cokolwiek na świecie, jest bardzo na nich ukierunkowany, ten ma przewodnika "w nosie" i uważa, że to dodatek do smyczy. Jest bardzo pewnym siebie i ciekawskim przedstawicielem psiego gatunku. Jak na staffika przystało jest bardzo aktywny oraz silny (Taj jest bardzo Duzy jak na staffika) przez co przeokrutnie ciągnie na smyczy . Plusem jest to że bardzo ładnie pracuje za smakołyki i przy odrobinie cierpliwości można w ten sposób wypracować chodzenie na luźniej smyczy.
Taj nie jest typem psa bez smyczowego – średnio toleruje inne zwierzęta, jeśli drugi pies jest spolegliwy raczej Taj nie ma z niem problemu lecz przy dosyć pewnym siebie psie Taj na pewno odbije piłeczkę.
Stosunek do ludzi też jest dwojaki. Do domu może wejść każdy, i każdy bez wyjątku jest witany z takim samym entuzjazmem lecz bezpośrednim kontakcie przy „mocniejszym charakterze” Taj może próbować się „sprawdzić”. W domu zachowuje się jak typowy przedstawiciel swojej rasy - przytula się, wspina się na kolana.. robi to jednak najczęściej w sposób bardzo niedelikatny niestety. Nie zdaje sobie sprawy ze swojej wagi i siły.
Taj trzyma swoje potrzeby, jest przyuczony do kennel klatki, zdarza mu się niszczyć w niej swoje zabawki. Taj ma problem z emocjami. Jak się rozhula to w ferworze zabawy łapie za ręce i podgryza, szybko się pobudza, gorzej idzie mu wyciszenie. Im więcej osób w domu tym trudniej mu się wyciszyć

Poszukujemy dla Taja domu, który podjął by się pracy z nim, ewentualnie wręcz szkolenia.
Pies jest wykastrowany, zaszczepiony, zachipowany.

Kontakt w sprawie adopcji: 793 830 624 lub monika@fundacja-ast.pl
W sprawie ogłoszenia proszę kontaktować się:
telefonicznie pod numerem:793 830 624
mailem:adopcje@fundacja-ast.pl
informacje dodatkowe:
zaszczepiony
odrobaczony
wysterylizowany