Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » Fundacja dla Zwierzat Koci Pazur
fot. Krystyna Kinga Kwiatkowska
Cleo - maskotka FKP
podaj łapę

(6)

oceń schronisko
(10.00)

Fundacja dla Zwierzat Koci Pazur

w serwisie od:01 10 2009, 15:29
Dane adresowe:
, Poznań
telefony:501 280 282
email:fundacja@kocipazur.org
o schronisku:
Fundacja dla Zwierząt „Koci Pazur” została zarejestrowana 17.05.2006 roku w Poznaniu.
Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy z potrzeby serca starają się nieść pomoc zwierzętom, głównie kotom. Fundację ustanowiliśmy w odpowiedzi na o rosnącą liczbę bezdomnych kotów domowych oraz stale pogarszające się warunki bytowania kotów wolnożyjących w mieście.

Koty, które są pod naszą opieką, przebywają w tzw. domach tymczasowych - czyli mieszkaniach prywatnych wolontariuszy, gdzie są leczone, odkarmiane i socjalizowane. Później szukamy dla nich kochających i odpowiedzialnych opiekunów.

Chcielibyśmy spopularyzować wśród naszego społeczeństwa ideę adopcji zwierząt po tzw. „przejściach” (schronisko, porzucenie przez poprzednich opiekunów) oraz przekonać osoby planujące zakup kota czy psa, że lepiej poszukać dla siebie zwierzaka u wolontariuszy lub w schronisku, niż kupić go na targowiskach czy w pseudohodowli, gdzie zwierzęta traktowane są jak maszynki do robienia pieniędzy.

Fundacja kładzie też duży nacisk na spopularyzowanie kastracji psów oraz kotów niehodowlanych (wszystkich nierasowych, „rasowych” bez rodowodu oraz takich, które nie posiadają licencji hodowlanej) jako najlepszego sposobu na ograniczenie bezdomności wśród tych zwierząt.

Zajmujemy się również kotami wolnożyjącymi. Z posiadanych środków prowadzimy akcję kastracji zwierząt bezdomnych(zobacz akcja „Ziarnko do Ziarnka”.)

Jesteśmy organizacją charytatywną działającą pod nadzorem Ministra Ochrony Środowiska. Osoby pracujące na rzecz Fundacji nie pobierają z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. 
Od dnia 18.11.2010 Fundacja dla Zwierząt "Koci Pazur" posiada status OPP (Organizacja Pożytku Publicznego). 
Można na rzecz Fundacji przekazać 1% podatku za rok 2011
Nr KRS 0000258643 

www.kocipazur.org
komentarze
  • yetka

    2010-06-23 17:28:09
    Życzymy dużo udanych adopcji
  • Natii

    2010-06-05 21:01:24
    Cieszę się,że są takie fundacje,ludzie którzy pomagają tym biednym zwierzętom :)))