Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » Otoz Animals Zielona góra
podaj łapę

(0)

oceń schronisko
(5.00)

Otoz Animals Zielona góra

w serwisie od:23 03 2017, 18:29
Dane adresowe:
, Zielona Góra
telefony:570 136 666
o schronisku:
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt w Zielonej Górze stawia sobie wiele zadań, m.in. kontrola i monitoring warunków bytowania zwierząt domowych i gospodarskich, edukacja społeczna z zakresu ochrony i hodowli zwierząt a także transportu i prowadzenia działalności gospodarczej związanej ze zwierzętami, inicjatywy społeczne, tj. happeningi, zbiórki. OTOZ prowadzi działalność charytatywna w kt...órej inspektorzy jak i osoby chętne do działania wykonują zadania na podstawie umowy wolontariatu. OTOZ Animals zostało założone 3.10.2001 roku przez Ewę Gebert, Izabellę Szolginię i Eugeniusza Doroszko. Status organizacji pożytku publicznego uzyskało 8.03.2005 roku. Od 2002 roku jest członkiem WSPA z siedzibą w Londynie skupiającą 400 organizacji z 70 krajów.
OTOZ działa przede wszystkim poprzez swoich inspektorów ds. ochrony zwierząt, którzy przeprowadzają interwencje w przypadkach zaniedbania lub znęcania się nad zwierzętami. Interwencje prowadzą do polepszenia się traktowania zwierzęcia lub odebrania go właścicielowi, a także do ukarania sprawcy przestępstwa. OTOZ realizuje swoje działania statutowe także poprzez współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia i utrzymywania schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także prowadzenie schronisk. Stowarzyszenie przyczyniło się w 2011 do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zaostrzyła kary za znęcanie się nad zwierzętami.
Jeżeli w Twoim otoczeniu dzieje się coś niepokojącego ze zwierzętami, jeśli masz wątpliwości czy warunki życia zwierząt są odpowiednie, bądź byłeś świadkiem przemocy wobec zwierząt, ZADZWOŃ lub NAPISZ, inspektorzy OTOZ Animals zupełnie bezpłatnie przyjmą zgłoszenie i zajmą się sprawą. Pomóż nam pomagać !
ogłoszenia adopcyjne
komentarze