Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » schroniska dla zwierząt  » Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt CICHY KĄT
podaj łapę

(6)

oceń schronisko
(9.00)

Stowarzyszenie Przyjaciół Bezpańskich Zwierząt CICHY KĄT

w serwisie od:15 11 2009, 14:24
Dane adresowe:
Wiśniowa 35
42-600, Tarnowskie Góry
telefony:602 318 518 oraz 600 634 303
o schronisku:
Społeczny Azyl dla Zwierząt "Cichy Kąt" istnieje od 1993 roku. Powstał z inicjatywy wspaniałego człowieka - Pana Ryszarda Smyły, obecnie Prezesa Zarządu Stowarzyszenia prowadzącego schronisko.

Panu Ryśkowi nieobcy był los biednych, bezdomnych zwierząt. Pracował on w Parku w Reptach Śląskich - tam często porzucano i przywiązywano do drzew niechciane czworonogi. Nie mogąc patrzeć na och tragedię Pan Rysiu szukał sposobu aby choć trochę im pomóc. Na swoją prywatną działkę przynosił coraz to więcej wałęsających się, zabiedzonych i wychudzonych psów i kotów. Po pewnym czasie wraz z kilkoma innymi, równie wspaniałomyślnymi osobami uznał, że trzeba otworzyć schronisko.

W pierwszych latach działalności prowizoryczne schronisko składało się z kilku postawionych naprędce blaszanych kojców oraz bud. Psy mieszkały praktycznie na polu osłoniętym blachami. Później powstała kociarnia oraz kuchnia w której do dziś gotujemy jedzenie dla naszych podopiecznych. Stosunkowo niedawno została zbudowana tzw." duża część" w której znajdują się liczne boksy mogące pomieścić około 40 psów."Stara część", to tzw. sad - tu kojce ledwo się trzymają, mimo to mieszka w nich około 20 psów

Cichy Kąt" mieści się przy ul. Wiśniowej w Opatowicach - dzielnicy Tarnowskich Gór. Nasz działalność opiera się głównie na wolontariacie. Liczy się dla nas radość psa, lub mruczenie kotka. Ważne jest przede wszystkim dobro naszych podopiecznych. Jednak praca wolontariuszy CK niewiele by dała, gdyby nie wielkie wsparcie, jakie otrzymujemy od ludzi dobrej woli. Dary rzeczowe i pieniężne, współpraca przy poszukiwaniu domów i zwykła ludzka życzliwość - to wszystko sprawiło, że możemy skutecznie działać. Codziennie nasi podopieczni spotykają się z wielką miłością i pomocą ze strony osób, które nas wspierają.
komentarze
 • wiolka77

  2011-01-10 13:39:58
  pozdrawiam opiekunów wolontariuszy i zwierzaki!!Dobrych domków życzę!
 • yetka

  2010-06-23 19:55:19
  Życzymy dużo udanych adopcji
 • Natii

  2010-06-04 12:13:37
  Cieszę się,że są takie fundacje,ludzie którzy pomagają tym biednym
  zwierzętom :)))