Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Lili znalazła dom!
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Lili znalazła dom!

koty
w serwisie od:15 05 2010, 23:19
Metryczka:
urodzony: 4 2009
miasto:Szczecin
klasyfikacja: » koty » mieszańce (poza grupami FIFe) » mieszaniec (mruczuś europejski)
płeć:samica
o zwierzaku:
Lili jest młodziutką, śliczną koteczką o inteligentnym spojrzeniu. Została odebrana właścicielowi, gdy wyszło na jaw, że ten znęcał się nad nią (istnieją podejrzenia, że kotka była wykorzystywana do praktyk seksualnych).
Lili początkowo była całkowicie wycofana i zestresowana. Teraz nadal jest płochliwa, jednak zrobiła już spore postępy. Bez problemów funkcjonuje obok człowieka, ale mimo, że jest ciekawska, jeszcze nie pozwala na bliższy kontakt. Lili najbardziej lubi córkę opiekunki tymczasowej - pozwala jej na delikatne dotknięcie podczas karmienia kefirem, który Lili bardzo smakuje. Podejmowane są sukcesywnie ostrożne próby nauczenia Lili, że dotyk to nic złego, jednak na razie nie udaje się jej jeszcze swobodnie pogłaskać. Lili ostrzegawczo syczy, a jeśli uznaje, że jej strefa bezpieczeństwa została naruszona - ucieka.
Kotka odczuwa lęk przed rękoma podającymi jedzenie oraz sznurkami trzymanymi w ręku przez człowieka (np. zabawkami na sznurku). Natomiast chętnie bawi się sama. Ponadto, Lili boi się mężczyzn (ucieka w panice na dźwięk obcego męskiego głosu - na damski głos tak nie reaguje). Nie wiemy, na ile jest skłonna pozbyć się tego lęku, gdyż w domu, w którym oczekuje na adopcję nie mieszka żaden mężczyzna. Poza tym bez obaw sypia w swobodnych pozach w różnych miejscach mieszkania.
Lili szuka opiekuna cierpliwego, wyrozumiałego i troskliwego, który zaakceptuje fakt, że nie jest ona pieszczochem, który z radością wpycha się na kolana. Wskazany byłby dom, w którym są już koty, gdyż Lili lubi ich towarzystwo i jest wobec nich przyjaźnie nastawiona.
najnowsze komentarze