Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Mervil
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(8.00)

Mervil

psy
w serwisie od:01 12 2014, 12:57
Metryczka:
urodzony: 2003
miasto:Zabrze
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
o zwierzaku:
Imię: Mervil vel Mnich
Data urodzenia: 2003
Szczepienia: nie
Stosunek do kotów: nieznany
Stosunek do psów: dobry
Stosunek do dzieci: zły
Kastracja: nie
Kontakt: adopcje@szara-przystan.pl lub 693 467 175

Mervil vel Mnich został podrzucony pewnej rodzinie, która niestety nie mogła go zostawić u siebie. Zgłosili się do nas z prośbą o pomoc. Pilnie szukaliśmy mu domu tymczasowego. Zadanie nie było łatwe, psa nie znaliśmy, dawno nie jest już słodkim szczeniaczkiem, ale udało się. Na szczęście trafił do naszej bardzo doświadczonej wolontariuszki.
Mervil to pies zagadkowy. Raz jest w świetnym humorze, chce się bawić i biega jak młodziak, a raz ma ochotę jedynie spać. Zaczęliśmy go diagnozować, podejrzewaliśmy, że jego złe samopoczucie może wiązać się z chorobą.
Okazało się, że Mervil ma zwyrodnienia kręgosłupa odcinka piersiowego i lędźwiowego. Podczas badania RTG lekarze odnaleźli w jego ciele śrut. Do Mervila ktoś strzelał z wiatrówki… Nie chcemy sobie nawet wyobrażać co czuł kiedy to się wydarzyło, jak bardzo cierpiał i jak bardzo się bał.
Został również poddany czyszczeniu ząbków, które nie były w najlepszym stanie. Mervil oczywiście szuka swojego nowego domku i rodziny, która zapewni mu spokojną i pogodną starość. Mervilek doskonale by się czuł w domu gdzie panuje stały rytm dnia, potrzebuje spokoju i miłości. Nigdy się nie narzuca i oczekuje tego samego od człowieka, od czasu do czasu przyjdzie z prośbą aby wyczochrać mu uszy i główkę. Wtedy oczywiście jest wniebowzięty! Jego największym szczęściem jest powrót do domu ze spaceru i ukochany koszyczek w którym w spokoju może odpoczywać i jednocześnie obserwować człowieka. Może mieszkać ze spokojnymi psiakami, najlepiej również z jakimś psim dziadziusiem. W zależności od jego samopoczucia i nastroju na spacerze albo jest rozbrykany albo spokojnie i szybciutko załatwia swoje potrzeby i liczy na rychły powrót do domku.
Mervilek doskonale nadaje się jako towarzysz dla psiego rezydenta, bez problemu zostaje sam w domu, bardzo dobrze chodzi na smyczy jednak w nowym domu potrzebuje zdecydowanie nieco więcej czasu na oswojenie i opanowanie stresu niż młodsze psiaki.

Jeśli jesteś zainteresowany zwierzakiem wejdź na naszą stronę www.szara-przystan.pl i zapoznaj się z warunkami adopcji oraz wypełnij ankietę ! (do pobrania w zakładce "Adoptuj"). W ramach możliwości dowozimy zwierzę do nowego domu.
najnowsze komentarze
kto mnie oceniał
kto mnie odwiedzał