Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Turbo
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Turbo

psy
w serwisie od:28 04 2011, 14:38
opiekun gucho
Metryczka:
urodzony: 2005
miasto:Warszawa
klasyfikacja: » psy » mieszańce (poza grupami FCI) » mieszaniec (kundelek)
płeć:samiec
o zwierzaku:
Został uratowany z podwarszawskiego schroniska, gdzie siedział skulony w końcu budy i nie wychodził nawet na jedzenie. Trafił tam 2 tygodnie wcześniej zwyczajnie wrzucony do schroniska przez bramę! Psiak był wynędzniały i przerażony, musiał być bity i do tego ledwo widzi.
Wszystko w schronisku było dla niego straszne. Sądząc po odleżynach na nogach i jak chodzi na podkurczonych nogach musiał być trzymany w bardzo złych warunkach, w małej klatce, w której nie mógł za bardzo zmieniać pozycji. Spotkało go wiele złego rezultatem czego był potworny ból głowy rozsadzający czaszkę.
Turbo przeszedł badania, ma niestety jaskrę. Jest to bardzo bolesna choroba, kiedy ciśnienie w gałkach ocznych jest bardzo wysokie ból rozsadza głowę i stąd miał taki wytrzeszcz oczu.
Diagnoza to jaskra raczej nieoperacyjna. Lekarze podejrzewają utratę wzroku na skutek tępego uderzenia w głowę, co spowodowało uszkodzenie ośrodka w mózgu odpowiedzialnego za widzenie. Raczej nie dają szans na odzyskanie wzroku, ale można ustawić go tak na lekach, żeby nie odczuwał bólu.
Nie boli, nie boli co widać po jego zachowaniu, to radosny niezwykle czuły i wrażliwy psiak, bardzo szybko przywiązuje się do człowieka i świetnie sobie radzi. Ma doskonale wykształcony zmysł słuchu i węchu, osoba która nie wie nie domyśli się nawet, że psiak niedowidzi.
Turbo jest wyjątkowym psiakiem. Jak tylko ktoś wchodzi to zaraz leci ze swojego posłanka do wyjścia, żeby powąchać kto przyszedł, jak wyczuje, że to ktoś znajomy bardzo się cieszy, nadstawia główkę do głaskania i nawet chętnie nastawia oczki do wkraplania kropel, jakby wiedział, że to dla jego dobra. Jest tak słodki i kochany, tylko do przytulania.
Kontakt w sprawie informacji i adopcji:
tel.503 522 400
mail: lamia2@o2.pl
najnowsze komentarze