Gazeta.pl  | metrocafe.pl  | Poczta  | Forum  | Blogi  | Wyborcza.pl  
Pogoda  | Randki  | Gry
 » zwierzaki  » Wyjątkowa Mania dla wyjątkowych ludzi.
podaj łapę

()

oceń zwierzaka
(5.00)

Wyjątkowa Mania dla wyjątkowych ludzi.

psy
w serwisie od:05 03 2014, 13:50
opiekun SOS Bullterrier
Metryczka:
urodzony: 2013
miasto:Bielsko-Biała
klasyfikacja: » terrier (grupa FCI 3) » teriery typu bull » Bulterier
płeć:samica
o zwierzaku:
Mania jest 10-miesieczną rodowodową bulką, która już jako mały szczeniak była indywidualistką. Obserwatorka, samotniczka, nie lubiła przytulania czy zabaw z rówieśnikami. W domu wita gości i nie jest agresywna natomiast potrafi być bezczelna. Jest bystra i dobrze obserwuje, błyskawicznie ocenia komu należy się szacunek a komu można na głowę wskoczyć, jest trochę uprzedzona do kobiet, zdecydowanie preferuje młodych mężczyzn. Na spacerach trzeba być czujnym bo potrafi wystartować do jadącego samochodu, idących ludzi. Są dni kiedy pięknie można to skorygować, kiedy indziej wstyd z nią wyjść na ulicę.. Ma tendencje do pilnowania zasobów. Jest psem jednego właściciela którego szanuje i słucha. Jest kwintesencją bulla z tej negatywnej strony, absolutnie nieelastyczna, wrażliwa na zmiany w otoczeniu, łatwo się rozprasza. Nie potrafi żyć bez swojej klatki tylko tam odpoczywa i się wycisza.
Dom musi być naprawdę odpowiedzialny i świadomy, że bierze sukę niełatwą, wymagającą dużego wkładu pracy i codziennych, systematycznych ćwiczeń. Przyszły właściciel musi być przygotowany, że długo będzie trwało zanim mała przywiąże się do niego i że będą trudne chwile przez pierwsze miesiące, bezwzględnie musi się stosować do wskazówek, które otrzyma.
Szukam doświadczonej osoby, bez małych dzieci, preferowany dom z ogrodem, bez innych zwierząt. Mania jest przyzwyczajona do tego, że wiele godzin zostaje w domu sama, jest bardzo czysta.
Warunkiem adopcji jest sterylizacja po drugiej cieczce, czyli za około pół roku. Przed adopcją potencjalny właściciel będzie musiał spędzić weekend z suką ,zostać przez nią zaakceptowany. Trzeba sobie zdawać sprawę, że suce już raz świat się zawalił i bardzo źle to wpłynęło na jej zachowanie i gdyby kolejna adopcja okazała się nieudana może już dla małej nie być kolejnej szansy.
Kontakt:
663 767 296
najnowsze komentarze